Strona główna » Piękno i sława to nie wszystko

Piękno i sława to nie wszystko

Zdaje się, iż działając w modelingu ma się atrakcyjne oraz błogie życie. Dalekie wojaże, kultowe ubrania, popularność. Z pewnością większość osób kojarzy modelki z pierwszych stron pism albo programów i potrafi swobodnie powiedzieć kilka nazwisk. Należy jednakże przyznać, iż za genialnym kadrem lub ciekawą kampanią promocyjną, kryje się w rzeczywistości żmudna praca. Co więcej utrzymanie stosownej sylwetki też nie jest banalne. Z jakimi problemami muszą mierzyć się modelki oraz w jaki sposób dbają o własny organizm? Rozważmy na przykładzie Warszawy.

Pierwszą kwestią jest generalnie otrzymać pracę. Żeby zajmować się modelingiem trzeba wpisać się w wykreowany wzorzec piękna. Każda agencja posiada odnośnie do tego własne normy, jakie w pewnych okresach czasu mają prawo się modyfikować. Jednak od dawna zakłada się, iż modelka musi być chuda oraz rosła, a ciało powinno być doskonałe. Z tego względu dużo osób zapisuje się na laserowe usuwanie blizn. Na terenie Warszawy jest to całkiem częsta praktyka. Wobec buzi nie ma ogólnie określonych wymagań. Decyzja zależy od zatrudniającego – czasem ma być po prostu powabna, a czasem surowa. I choć poniekąd oczekuje się, aby była nienaruszona to pośród osób, zamierzających pracować z określoną osobistością w Warszawie, popularna jest na przykład plastyka powiek. Zabieg blefaroplastyki w prywatnej placówce w Warszawie nie jest rzadki i ma znaczenie nie tylko dla wyglądu twarzy, ale również zdrowia oczu. W przypadku pracy modela, mając na uwadze, iż perfekcyjne ujęcie potrzebuje też wyraźnej mimiki, duże oczy mogą mieć duże znaczenie.

Fach modela wiąże się z zakładaniem rozmaitych strojów. Szczególnie osoby stąpające po wybiegach muszą nieustannie przebierać ubiór i w związku z tym w sumie znaczące jest, aby utrzymywały regularne wymiary. Wynika z tego jeszcze jedna rzecz, z jakiej mało osób zdaje sobie sprawę – ubrania nie zawsze są wygodne. Przeróżne kroje i tkaniny już same mogą powodować utrapienie, a trzeba zarabiać. W związku z tym, aby dodatkowo nie przynosić sobie bólu, wskazywane jest usuwanie znamion. Warszawa ma na tym polu duże możliwości i znalezienie odpowiedniej placówki nie sprawia kłopotu. Dostrzegając, jak fikuśne kreacje muszą zakładać modele, jest to mądre posunięcie. Warto zorientować się gdzie usunąć znamiona prywatnie, żeby nie czekać i mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany poprawnie.

Fach modela to nie wyłącznie kwestia idealnego wyglądu, lecz też sprawności fizycznej. Długie godziny na stojąco, w osobliwych ustawieniach i różnorodnych lokalizacjach nie zostają bez wpływu na stan zdrowia. Trud i nawał pracy umieją być tak potężne, że owocują bólem. Nieraz przewlekły. W takich okolicznościach trzeba natychmiast udać się do doktora, aby wykonać, np. rezonans kręgosłupa lub USG biodra. W Warszawie z niedyspozycjami układu szkieletowego do ortopedów zgłasza się sporo osób. Co więcej bywają takie kampanie, jakie wymagają od modelek nienaturalnej pracy rąk. Czasem muszą się na nich uwiesić, wygiąć je w niezwykły sposób lub coś przytrzymać. Co z tego wynika o ich stan też trzeba zatroszczyć się. W Warszawie pospolitą praktyką staje się między innymi USG stawu łokciowego. Pozwala to prędko odkryć prawdopodobne schorzenia i zareagować, a przez to model może dalej normalnie wykonywać pracę.

Należy przyznać, że modeling to wymagający kawałek chleba. Zaczynając od przygotowania do zawodu, a skończywszy na żmudnej pracy. Jednakże wydaje się, że wyzwania i zadowolenie, jakie przynosi pozostają warte starań. Natomiast ulegające zmianie nastawienie wobec standardu piękna stwarza szansę ludziom o przeróżnych kształtach i wyglądzie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.