Strona główna » W podróż z gitarą

Wiosna i lato to czas, kiedy coraz więcej osób podróżuje. Także muzycy zaliczają się do bardziej aktywnych grup, chociażby dlatego że nie tylko wyjeżdżają na urlop, ale też biorą udział w koncertach odbywających się w plenerze. Myśląc o tym, jakie maszyny preferują gitarzyści, warto wziąć pod uwagę, że podróż z gitarą jest wymagająca. Nie chodzi o to, że instrument ten jest duży, ale przede wszystkim o to, że liczy się to, aby bezpiecznie go przewieźć.

Jeśli ktoś na przykład ma sprzęt taki jak gitara akustyczna dla leworęcznych to z pewnością myśli o tym, w jaki sposób ją przewieźć, aby nie uległa zniszczeniu. Dla osób leworęcznych jest to tym ważniejsze, ponieważ sprzęt tego typu jest rzadziej spotykany albo produkowany na indywidualne zamówienie. Nie ma znaczenia, czy ktoś podróżuje samochodem, samolotem czy motocyklem, ważne jest to, aby sprzęt nie zniszczył się. Nie można dopuścić do tego, aby kable gitarowe albo paski do gitary zostały naruszone.

Niejednokrotnie wybór maszyny zależy od granej muzyki, ponieważ często jest to powiązane z temperamentem. Na przykład, gitarzyści elektryczni częściej podróżują motocyklem, a gitarzyści akustyczni samochodem. Bezpieczeństwo instrumentu to podstawa w każdej sytuacji, wobec czego najlepiej będzie przewozić gitarę w oryginalnym pudle. Kiedy więc ktoś podróżuje często, to pokrowiec na gitarę jest niezbędny i zawsze powinien być dopasowany do konkretnego modelu instrumentu. Można do niego dodać specjalne zabezpieczenie, ochraniające poszczególne elementy. Kiedy zaś podróżuje się samolotem, należy sprawdzić, jakie dane linie lotnicze mają ustalenia odnośnie do przewozu instrumentów muzycznych

Wybierając się w podróż warto też zwrócić uwagę na gotowość instrumentu do użycia. Dlatego tak ważne jest to, aby żaden element nie został naruszony. Producenci gitar nie zalecają ich rozbierania w trakcie transportu, ponieważ to mogłoby uszkodzić poszczególne części. Wtedy zaś nowe części do gitar będą potrzebne, a nie zawsze można je kupić od razu.

Połączenie muzyki i motoryzacji jest czymś często spotykanym. Zwłaszcza u gitarzystów, którzy są w zespołach muzycznych i często podróżują. Ważne jest więc to, żeby do takiej podróży przygotować nie tylko siebie, ale również instrument.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.