Strona główna » Rowerowe wycieczki krajoznawcze

Rowerowe wycieczki krajoznawcze

Turystyka rowerowa w Polsce cieszy się dużą popularnością. Polacy wśród ulubionych aktywności bardzo często wymieniają jazdę na rowerze. Co ważne, wybierają się nie tylko
w krótkie trasy w pobliżu miejsca zamieszkania, ale coraz częściej są to trasy dłuższe. Zaplanowane wycieczki mogą być o wiele ciekawsze, kiedy podróżuje się dodatkowo koleją do konkretnego miejsca, aby później odbywać podróż już na rowerze.

Przemieszczając się rowerem można poznać nowe zakątki w całym kraju. Nie ma znaczenia, który to będzie region. Należy jedynie mieć na uwadze własną kondycję, żeby się nie przeciążyć oraz to, aby rower był przystosowany do trasy, którą zamierza się odbyć. Trzeba więc dobrze się przygotować. Warto sprawdzić aktualny rozkład jazdy pkp, aby sprawdzić, czy pociągi jeżdżą w zaplanowanym terminie wycieczki do danego miejsca. Zespoły trakcyjne jeżdżące po polskich torach mają specjalne miejsca przeznaczone na rowery. To znacząca przewaga nad autobusami. I nie ma znaczenia, czy chodzi o wycieczkę rodzinną, indywidualną, czy po prostu o to, że ktoś chce zrobić jednodniowy trening. Jako, że wyszukiwanie połączeń kolejowych nie jest utrudnione i wszystko można sprawdzić w sieci, można znaleźć pociąg odpowiedni pod kątem uczestników, zarówno gdy są to dzieci, jak i osoby starsze.

Kupując bilety na pociąg w opcji z przewozem rowerów nie ponosi się dużych opłat, co również jest zachęcające. Decydując się na to, aby przewozić rowery w pociągu można je zamieścić w specjalnym przedziale na wieszakach, w pozycji pionowej. To pozwala w składzie umieścić większą liczbę rowerów. Korzystając z usług kolei można dostać się w każdy zakątek Polski, zupełnie nie martwiąc się o kwestie logistyczne, czy bezpieczeństwo roweru. Nie trzeba zastanawiać się, jak kupić bilet kolejowy przez internet, ponieważ wszystko jest dokładnie opisane na stronie internetowej. Ponadto przewozy regionalne w porze wakacyjnej dbają o to, aby ofertę przystosować dla rowerzystów.

W Polsce ciągle powstają nowe ścieżki rowerowe, w pobliżu miejsc atrakcyjnych turystycznie. To pozwala zaplanować interesującą, kilkudniową podróż. Poza walorami turystycznymi i poprawiającymi samopoczucie, jazda na rowerze jest korzystna dla zdrowia: poprawia ogólną kondycję, wspomaga pracę serca, a także zwiększa wydolność płuc.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.