Strona główna » Rozwój artystyczny u dziecka

Rozwój artystyczny u dziecka

Rysowanie to jedna z podstawowych zabaw dzieciństwa. Dzieci rysują w przedszkolu, szkole, na podwórkach i w domach. Czasami są to po prostu dziecięce bazgroły, ale czasem są zwiastunem ukrytego talentu, jaki może drzemać w naszym dziecku. Jednak jak ten talent rozwijać?

Dobrym pomysłem są zabawy kreatywne. Wszelakie budowanie z klocków, układanie puzzli czy wspólne rysowanie znacząco mogą pomóc dziecku w rozwoju kreatywnym. Wymyślanie razem historii albo nowych zabaw też jest świetnym pomysłem! To pomoże dziecku rozwinąć kreatywność i wyobraźnię, która w rozwoju artystycznym jest kluczowa!

Nieopisaną pomocą w tym zakresie mogą być też różne media. Często się słyszy o tym, że gapienie się w ekran może jedynie skrzywdzić dziecko, ale to nie do końca prawda. Oglądanie z dzieckiem mądrych bajek, czytanie książek, granie razem w różne gry komputerowe, to wszystko są świetne sposoby na stworzenie bazy, na której kreatywność dziecka może się rozwijać. W końcu bez dobrych fundamentów niczego nie zbudujemy, a dziecko, by tworzyć, potrzebuje różnych inspiracji.

Skoro o tworzeniu mowa, trzeba się zastanowić nad tym co w zasadzie nasze dziecko lubi robić. Od tego zależy, na jakie zajęcia należy je posłać. Nie jest to oczywiście konieczne, ale kontakt z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach oraz z nauczycielami, którzy mogą pomóc mu w wypracowaniu techniki, może się im bardzo przysłużyć.

Rzeczy, które mogą wspomóc nasze dziecko w rozwoju artystycznym, jest jeszcze wiele. Jednak każda z rad jest już nieco mniej uniwersalna, dlatego przede wszystkim warto po prostu słuchać naszej pociechy. Patrzeć co jej służy, a co nie. Najważniejsze jest to, żebyśmy ciągle byli obok i służyli radą i pociechą w momencie, gdy dziecko może tego potrzebować.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.