Strona główna » Chór na scenie – jak przygotować się do koncertu?

Chór na scenie – jak przygotować się do koncertu?

Pomimo tego, że powstaje znacznie więcej grup muzycznych, jak i w muzyce znacznie bardziej zauważalne są efekty z nowoczesnym brzmieniem, zespoły chóralne szczycą się nadal niebanalną sławą. Tyczy się to tak do chórów zawodowych, ale też do amatorów. Jeżeli w takim razie jako zarządca danego koncertu podjąłeś współpracę z chórzystami, powinieneś mieć pojęcie, w jaki sposób przyszykować się do jego koncertu.

Dużo przede wszystkim uzależnione jest od tego, w jakim miejscu organizuje się event, czy jest to obiekt sakralny, sala koncertowa, bądź plener. Sprawdź, co będzie mieć do zaproponowania dystrybutor profesjonalnego sprzętu audio i przemyśl, czy jego oferta spełni Twoje wymagania. Oczywiście, indywidualny wybór skonsultuj także ze scholmistrzem lub z nauczycielem, czyli zaproszonymi na konkretny występ. Bezsprzecznie, ważne będą mikrofony do wokalu, tym bardziej kiedy aula jest sporych rozmiarów lub kiedy występ planowany jest w warunkach plenerowych. Niezależnie od tego, czy aranżowany jest występ, czy jest to konkurs chórów, mikrofon jest kluczowy. Jeżeli na dodatek formacja chórzystów występuje z innymi muzykami i pokaz prognozowany jest na większą liczbę gości, konkretne nagłośnienie eventy powinno być dokładnie przystosowane do umiejętności wokalnych innych osób, jakie będą występowały na estradzie.

Jeśli na przykład event zaplanowany jest w kościele, dobierając nagłośnienie do kościoła winno się zwracać uwagę na to, żeby nie utworzył się efekt echa, bo popsuje on przekaz słów. Nie mniej ważne są także głośniki oraz urządzenia wzmacniające dźwięk, jakie powinny komponować zgrany system pod kątem danego miejsca. Znacząca będzie obsługa szerszych pasm przesyłania, żeby odbiorcy z każdego miejsca mieli idealny odbiór. Nakieruj uwagę na mikrofony ze statywami, jeśli schola jest liczna. Wówczas sprzęt taki będzie dogłaśniał konkretną część chóru.

Jeżeli zespół chóralny występuje w miejscu, w jakim nie będzie możliwości podpięcia do instalacji elektrycznej, zainwestuj w nagłośnienie mobilne, żeby jako organizator występu w plenerze mieć gwarancję, że sprzęt umożliwi swobodny przekaz dźwięku. Zdecyduj się na mikrofony bezprzewodowe, które sprawdzą się w wypadku solistów. Profesjonalne nagłośnienie dla chórzystów jest przedsięwzięciem niełatwym, czyli do koncertu podczas którego zaproszony jest taki zespół powinieneś starannie się zorganizować.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.