Strona główna » Sposoby na poznawanie nowych wykonawców

Sposoby na poznawanie nowych wykonawców

W czasach szerokiej dostępności do internetu dostęp do muzyki jest zdecydowanie wygodniejszy niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Duży procent aktualnie działających zespołów oraz wytwórni publikuje piosenki na szeroko dostępnych stronach streamingowych, przez co ekskluzywność materiału maleje, z kolei dostępność ciągle się zwiększa. Mimo wszystko sporo słuchaczy cały czas ma trudności z szukaniem nieznanych, ciekawych zespołów i stale słucha tej samej muzyki. Jak zatem znaleźć mniej popularnych artystów muzycznych, mogących nas zaciekawić?

Jedną z opcji jest włączenie teledysku na platformie YouTube i przejrzenie zbioru wybranych utworów wyświetlanych po prawej stronie. Są tam między innymi różne utwory aktualnie grającego zespołu lub artysty, ale też kawałki zespołów robiących piosenki w podobnym klimacie. Jest to też ciekawy sposób na szukanie mniej popularnych, wydanych nielegalnie kawałków zespołów, których znamy od dawna.

Masę nieodkrytych przez nas muzyków możemy odszukać w serwisie Spotify, a właściwie w kilku opcjach dostępnych w tym serwisie. Daily mix, radio od wybranego utworu, odkryj w tym tygodniu — za pomocą tych opcji, Spotify podpowiada nam utwory i artystów, którzy brzmieniowo i gatunkowo są zbliżeni do naszych upodobań muzycznych.

Jak wiadomo, robot nie jest nieomylny i zazwyczaj w zakładkach opartych na odkrywaniu da się znaleźć rzeczy, które znamy od dawna, ale znalezienie nieznanych nam wykonawców jest wciąż o wiele prostsze. W niedalekiej przyszłości do Spotify ma wejść też sztuczna inteligencja, która będzie składała kolejkę utworów w czasie rzeczywistym opartą na utworach i gatunkach, których zwykle słuchamy. W międzyczasie musimy zadowolić się własnoręcznymi poszukiwaniami.

To tylko niektóre z pomysłów na znalezienie nieznanych wykonawców. Sposobów jest więcej, tak jak serwisów z muzyką, na których można znaleźć ciekawych muzyków. Być może Twoi bliscy znaleźli coś nowego. Niewykluczone, że Twoja rodzina posiada kilka płyt, które wcześniej nie obiły Ci się o ucho. Prawie jedynym limitem w tym kontekście jest pomysłowość, a chcieć to móc, dlatego namawiamy do poszerzania swoich muzycznych horyzontów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.