Strona główna » Artystyczna wykończeniówka – jak można uzyskać ciekawy i trwały efekt na ścianach?

Artystyczna wykończeniówka – jak można uzyskać ciekawy i trwały efekt na ścianach?

Parę lat temu nie przywiązywano aż tak dużej uwagi do tego, jak prezentują się ściany zewnętrzne i wewnętrzne w domach, mieszkaniach, jak i w miejscach użytku publicznego. Aktualnie zaś sporo się w tym temacie zmieniło. Ekipy wykończeniowe urozmaicają wygląd ścian jak tylko mogą, jednocześnie profesjonalnie i szybko wykonując swoją pracę.

Gładkie ściany można spotkać coraz rzadziej, ponieważ wydają się one nudne. W efekcie, na ścianach w domach i różnego rodzaju lokalach pojawia się artystyczna wykończeniówka: ściany mogą naśladować naturalny beton lub kamień, mogą mienić się drobinkami złota albo mogą na nich pojawić się różne wyraziste faktury. Zanim ekspert od prac wykończeniowych chwyci za pistolet do tynkowania wystarczy zaprezentować mu swoją wizję na to, jak ściana ma się prezentować i na pewno wykonana on to, czego oczekuje klient. Doświadczony fachowiec sprawi, że dany efekt nie tylko będzie zjawiskowy, ale też trwały. Podstawowe narzędzie jakim jest szpachelka do gipsu, do którego dopasowana będzie elastyczna masa szpachlowa umożliwi pozbycie się pęknięć i następnie można stworzyć na ścianie interesującą kompozycję.

Dekoracje ścienne można zamieścić na jednej ścianie. Wtedy będzie to wyrazisty akcent. Można też zdecydować się na to, aby tylko niewielki fragment przyozdobić tynkiem strukturalnym albo farbą z połyskiem. Warto wykorzystać potencjał danego pomieszczenia, jeśli na przykład jest w nim wnęka albo słup. Te miejsca doskonale nadają się na efektowne dekoracje. Fachowiec posiadający wałek do odcięć z pewnością będzie zorientowany, jak nim operować, aby uzyskać dokładnie takie efekty, na jakich klientowi zależy. Dobrze dopasowana lampa budowlana pozwoli precyzyjnie wszystko doświetlić, a więc finalnie dekoracja na ścianie będzie miała zachowane wszystkie detale.

Wśród najczęściej wykonywanych artystycznych wykończeniówek znajduje się tynk strukturalny. Realizowane są również prace z użyciem farby strukturalnej, ponieważ imituje ona wiele materiałów wykończeniowych. Cieniowane, matowe albo uzyskane z połyskiem efekty można uzyskać po zastosowaniu bejcy ściennej. Z kolei efekt stiuku uzyskuje się po wykorzystaniu masy szpachlowej. Ściany po takiej zmianie podkreślą charakter danego wnętrza.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.