Strona główna » Jak jeszcze bardziej wkręcić się w książkę?

Jak jeszcze bardziej wkręcić się w książkę?

Dzięki czytaniu książek niezwykle rozwija się nasza wyobraźnia. Jest to jeden z kluczowych powodów, zaraz obok wzbogacania słownictwa, dla których warto czytać.

Jak więc jeszcze bardziej wczuć się w bohaterów? Co zrobić, żeby nasza wyobraźnia zaczęła działać na najwyższych obrotach? Jest na to sposób, który co prawda nie sprawdzi się w każdej sytuacji, ale pozwoli nam poczuć dreszczyk emocji w pewnych sytuacjach.

Weźmy na przykład horror, którego główny wątek odbywa się w górach, w których zimą w lasach pojawiają się dziwne i niewyjaśnione okoliczności, w których znikają ludzie, a tym, którym udało się przetrwać wydarzenia nie z tego świata, zamykają się już na zawsze na dotychczasowe życie i na osoby, które ich otaczały.

Już sam ten opis może sprawdzić, że poczujemy dreszczyk na naszym karku, ale spróbujmy pójść dalej – może warto wybrać się z taką książką w góry, najlepiej z widokiem na las lub jezioro i wtedy zanurzmy się w lekturze. Jest więcej niż pewne, że kolejna nasza wycieczka w góry nie będzie już taka sama. Każdy dziwny dźwięk lub niepokojąco wyglądający kamień będzie nas przyprawiał o szybsze bicie serca.

Przed taką wyprawą należy koniecznie pamiętać o tym, aby mieć zatankowany samochód, odpowiednio naładowane telefony, mapę okolicy, a także proteinowe przekąski i wodę. Może się to wydawać zabawne, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy jak w takiej sytuacji zadziała nasza wyobraźnia. Oczywiście wszystko zależy też od warunków atmosferycznych, ale nawet w słoneczny dzień, samotnie stojąca na polanie ławka może wzbudzić w nas strach i chęć rzucenia się biegiem do domu.

Oczywiście nie u każdego wywoła to aż tak silne emocje, ale może się wydarzyć tak, że nasza wyobraźnia bez dodatkowych atrakcji sprawi, że przez długi czas będziemy omijać szerokim łukiem wszystkie lasy i polany czyhające na podróżnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.