Strona główna » Historyczne twierdze na wodzie

Fraza „miasto na wodzie” wielu osobom stawia przed oczami Wenecję. Niemniej jednak w Europie jest więcej takich miejsc – równie atrakcyjnych, choć mniej sławnych. Kiedy większość wczasowiczów zwiedza słynne włoskie miasto, może dobrze udać się do mniej zatłoczonego, o tak samo urokliwym rozmieszczeniu? Poczuć nieco tradycji i przeszłości interesujących części kontynentu.

Kiedyś zakładanie osad nad wodą było nagminną tendencją. Rozległa rzeka była bardzo dobrym zabezpieczeniem przed wrogami. Swoją drogą z biegiem czasu i rozwojem handlu stała się wygodnym traktem. Jednym z takich miejsc jest Brugia. Obfitość kanałów w przeszłości służyła do przewożenia towarów. Współcześnie podróżują po nich głównie podróżujący, którzy oglądają „średniowieczne” miasteczko z gondoli.

Nie wszyscy wiedzą, że słynny Amsterdam położony jest na ponad 150 kanałach, zatem też zasługuje na określenie „miasta na wodzie”. Bogaty w piękne budynki fascynuje także uroczymi ścieżkami rowerowymi i nietuzinkowymi kafejkami. Stanowi ważny okręg kulturalny i akademicki, ale też kupiecki. Tak samo jak Sztokholm, jednak ten umiejscowiony jest na 14 wyspach. Miasto niewątpliwie urzeknie wielbicieli dynamicznego spędzania czasu oraz wielbicieli sztuki. Znajduje się tutaj bowiem sporo muzeów do odwiedzenia .

Mnóstwo wielbicieli Francji nawiedza ją zwłaszcza z uwagi na Paryż. Jednakże i ten kraj posiada śliczne miasteczko osadzone na wodzie. O tyle ciekawsze, że położone przy nasadzie Alp. Annecy olśniewa wyjątkowymi zabytkami i uliczkami, jakie dane jest podziwiać w czasie spaceru. Podażając w stronę wybrzeża warte odwiedzenia jest Port Grimaud. Uformowane w zeszłym stuleciu z pomysłu francuskiego architekta, który zapragnął wykreować „francuską Wenecję”.

Tworzone przez epoki w okolicy wody miasta olśniewają urokiem i historią. Umiejscowione w różnorodnych częściach Europy oferują dodatkowo unikalne krajobrazy natury. Mimo, że popularna Wenecja jest bez wątpienia piękna, warto nie zmierzać za tłumem i powędrować do mniej znanych miasteczek, w których stałym detalem krajobrazu są woda i mosty.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.